Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

Z16 Challenge Week

Rywalizować będziemy w dwóch kategoriach - Elite (grupa WOD) i Open (grupa INTRO). W każdej z kategorii mężczyźni będą rywalizować razem z kobietami. Trening konkursowy będzie odbywał się na każdej z grup (tj. o 7.00, 17.00, 18.00, 19.00), zaraz po rozgrzewce. Ci, którzy nie będą chcieli brać udziału w zawodach, będą mogli skalować ćwiczenia tak jak dotychczas. 

Punkty będą przyznawane za 10 pierwszych miejsc w danym dniu. Miejsce X - 1 pkt., IX - 2 pkt., VIII - 3 pkt., VII - 4 pkt., VI - 5 pkt., V - 6 pkt., IV - 7 pkt., III - 8 pkt., II - 9 pkt., I - 10 pkt.

Wynik decydujący o ostatecznej klasyfikacji to suma punktów z całego tygodnia. Maksymalnie można będzie zdobyć 50 pkt. 

Treningi konkursowe będą publikowane dzień wcześniej wieczorem. Wyniki i aktualna klasyfikacja będą na bieżąco umieszczane na fanpage'u CrossFit Z16.

Ponadto w sobotę przeprowadzimy konkursowy TEAM WOD, podczas którego zmierzymy się z jednym z treningów z kategorii HERO. W tym dniu rywalizacja także odbędzie się w  dwóch kategoriach - Elite i Open - w zespołach dwuosobowych męskich i damskich. 

Na koniec ogłosimy wyniki i nagrodzimy zwycięzców. A potem TABATA Party! 

Nasz dzisiejszy WOD

16.10.2019

WOD #1395 (W, M, G)
#1 For Time:
50 Box Jump Over 60/50 cm
40 DKB Clean 2x 24-20/16-12 kg
30 Handstand Push-up
20 Pistol
10m Handstand Walk
#2 For Time:
50 Burpee Box Jump 60/50 cm
40 DKB Thruster 2x 24-20/16-12 kg
30 Push-up Hand Release
20 Bulgarian Squat
10m Handstand Walk

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony