CrossFit Z16 Lublin

CrossFit ze względu na swoją prostotę i uniwersalność jest dla praktycznie dla każdego kto chce poprawić swoją sprawność. W Stanach Zjednoczonych gdzie powstał, uprawiany jest zarówno przez służby mundurowe i sportowców wyczynowych, jak i osoby w podeszłym wieku, osoby z nadwagą czy dzieci. Elementem wspólnym dla tych grup jest zaangażowanie, determinacja i chęć osiągania założonych celów. Różnice natomiast polegają na skalowaniu ćwiczeń w zależności od sytuacji zdrowotnej czy poziomu wytrenowania. Dotyczy to m.in. doboru obciążeń, liczby powtórzeń, dystansu do przebiegnięcia, a także samych ćwiczeń.

CrossFit jest dla tych, którzy lubią pracę w grupie i nie boją się konfrontacji ze swoimi słabościami.

CrossFit nie jest kolejnym obowiązkiem do odznaczenia na 'check liście' dnia. CrossFit to dobra zabawa, sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie fajnych ludzi. A do tego daje fajne efekty uboczne - lepszą sprawność, samopoczucie i wygląd. 

Enjoy it! 

Nasz dzisiejszy WOD

21.02.2018

WOD #873 (W, M, G)
#1 For Time:
21-15-9
Rus KB Swing 24/16 kg
Ring Push-up / Push-up
#2 In Team of 4:
For Time:
2000 m Row (1) + 50 Thruster 50/35 Synchro (3)
#3 For Time:
21-15-9
Rus KB Swing 24/16 kg
Ring Dip / Box Dip
#4 In Team of 4:
For Time:
4000 m Air Bike (1) + 50 Clean & Jerk 50/35 kg Synchro (3)

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony