Niedawno zostałaś mamą? Cały swój czas poświęcasz maluszkowi i ciężko jest Ci znaleźć czas na trening, a bardzo chciałabyś wrócić do formy sprzed ciąży? Teraz staje się to możliwe! Zajęcia Z16 Fit Mama dedykowane są paniom w szczególnym okresie ich życia. Jeśli chciałabyś zadbać o swoją formę, wrócić do sylwetki sprzed ciąży, zrzucić zbędne kilogramy, a także poprawić swoje samopoczucie - to są zajęcia dla Ciebie!

Nie martw się, jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby zaopiekować się Twoją pociechą. W czasie gdy Ty będziesz ćwiczyć, Twój maluch będzie mógł bawić się w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

Zajęcia Fit Mama przeznaczone są nie tylko dla mam, ale także dla wszystkich dziewczyn, które chciałyby zadbać o to, co najbardziej kobiece :) Być może dawno nie uczestniczyłaś w żadnym treningu fitness i szukasz zajęć, które naładują Cię pozytywną energią i pozwolą uwolnić się od stresu dnia codziennego, jednocześnie modelując całe ciało i poprawiając kondycję fizyczną. Zajęcia Fit Mama będą ku temu idealne! :) 

REALIZOWANE CELE:
- modelowanie sylwetki ze szczególnym uwzględnieniem brzucha, bioder, ud i ramion,
- normalizacja masy ciała i parametrów antropometrycznych,
- optymalizacja pracy mięśni dna miednicy,
- wzmacnianie mięśni posturalnych,
- relaksacja przeciążonych struktur,
- miło spędzony czas, będący chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków.

KIEDY ZACZĄĆ?
- po porodzie naturalnym: 6-8 tygodni,
- po cesarskim cięciu: 8-10 tygodni.

DLA KOGO?
Dla wszystkich dziewczyn, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

PROWADZĄCA:
Klaudia Świderek - mama Nadii (3,5 roku) i Oliwii (2 latka), Instruktor Rekreacji Ruchowej Reebok University, Trener kobiet w ciąży i po porodzie Reebok University, Trener BlackRoll, Instruktor Pilates.

Pamiętajcie! Pierwszy trening jest za FREE!

Nasz dzisiejszy WOD

21.09.2019

WOD #1374 (Team WOD)
In Team of 3:
AMRAP 40 min.
1200 m Row (1+2)
30 Deadlift 160/120 kg (2+1)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Power Snatch 50/35 kg (1) + Handstand Hold (2)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
1200 m Row (1+2)
30 Overhead Squat 50/35 kg (1) + Hang on Bar (2)
15 Burpee over Bar  Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Chest to Bar / Pull-up Synchro (3)
15 Burpee over Bar Synchro (3) 

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony