Jesteśmy JEDYNYM na terenie województwa lubelskiego OFICJALNYM Partnerem Runmageddon  - lidera na rynku i organizatora NAJLEPSZYCH i najbardziej wymagających biegów z przeszkodami!

Zdobyte doświadczenie podczas licznych startów oraz dziesiątki przeprowadzonych zajęć Race WOD dają gwarancję odpowiednio zaprogramowanych treningów, ukierunkowanych na potrzeby osób startujących w biegach z przeszkodami – kształtowanie niezbędnych zdolności motorycznych oraz umiejętności potrzebne do sprawnego pokonywania przeszkód.

Dla uczestników zajęć przewidziane są niespodzianki oraz preferencyjne warunki na zakup pakietów startowych w wybranych biegach Runmageddon!

SPECYFIKA ZAJĘĆ: treningi o charakterze wytrzymałościowym, których tematem przewodnim jest bieganie, uzupełnione o zadania charakterystyczne dla zawodów Runmageddon, takie jak:

- wejścia na liny,
- przejścia pomiędzy linami,
- przejścia przez 2,5 m ściany,
- przejścia pomiędzy kołami zawieszonymi na wysokości,
- ćwiczenia z oponami,
- bieg równoważny,
- oraz liczne elementy zaczerpnięte z treningu CrossFit takie jak: Thruster, Box Jump czy Burpee.

DLA KOGO?
- osób startujących lub planujących udział w biegach z przeszkodami,
- uczestników biegów ulicznych i crossowych,
- fanów treningów typu MetCon.

W zajęciach mogą brać udział:
- osoby z grupy Beginners,
- osoby z grupy Advanced,
- osoby z zewnątrz.

Nasz dzisiejszy WOD

17.11.2018

WOD #1130 (Team WOD)
In Team of 2:
Window 40 min.
Buy In:
5 Rounds:
30 Rus KB Swing 24-20/16-12 kg
20 Wall Ball Shot 10/6 kg
10 Burpee over Plank
Then AMRAP:
20 DKB Front Rack Lunge 2x 24-20/16-12 kg
10 m Handstand Walk
20 Back Rack Lunge 40/25 kg
10 Handstand Push-up

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony