Kinesiotaping - Fizjoterapia w CrossFit Z16 Lublin

Kinesiotaping, inaczej plastrowanie dynamiczne - metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.

Kinesiotaping został opracowany i spopularyzowany na początku lat 70. ubiegłego wieku. Jego autorem jest japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase.

Podstawowym założeniem metody jest połączenie naturalnych mechanizmów samoleczenia organizmu z klasyczną fizjoterapią. Metoda polega na aplikacji na skórę pacjenta specjalnej taśmy. W zależności od celu terapii, stosowane są techniki:
- mięśniowa,
- powięziowa,
- więzadłowa,
- korekcyjna,
- limfatyczna,
- funkcjonalna.
Aplikacje na dany segment mogą być wykonane za pomocą pojedynczych lub kilku technik łączonych.

Taśmy zostały tak zaprojektowane, aby nie przeszkadzały w czynnościach dnia codziennego. Wykonane są z wysokoplastycznej bawełny niepowodującej uczuleń ani odparzeń. Są wodoodporne dzięki czemu nie przeszkadzają w czynnościach związanych z higieną osobistą. Jednorazowa aplikacja utrzymuje się średnio 3-5 dni.

Bardzo dużą zaletą metody jest utrzymujący się przez 24 h efekt terapeutyczny.

 

 

Nasz dzisiejszy WOD

18.08.2017

WOD #737 (W)
#1 Every 90 sec. for 18 min. (12 sets)
AHAP (as heavy as possible):
1 Power Clean
1 Push Jerk
1 Front Squat
1 Hang Power Clean
1 Split Jerk
#2 E2MOM 8 min.
10 Hip Thrust 

Aktualności

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

AZS UMCS Lublin - przygotowania do walki o Ekstraklasę PLF w CrossFit Z16

Z dużą satysfakcją informujemy, że dołączyliśmy do sztabu szkoleniowego drużyny futsalu AZS UMCS Lublin, prowadzonej przez trenera Artur Gadzickiego. 

Beach WOD - Pierwszy w Lublinie CrossFit na plaży

W sobotę 18-go lipca o godz. 16.00 rozpoczęliśmy cykl outdoorowych treningów w Beach Zone Outlet Center Lublin. W treningu oprócz Z16 Athletes, wzięły udział osoby dla których był to pierwszy kontakt z treningiem CrossFit. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony