Korzyści ze stosowania Mobility - CrossFit Z16 Lublin

To w jakim wzorcu ruchowym funkcjonujemy jest uzależnione nie tylko od naszych predyspozycji genetycznych, ale także od czynników środowiskowych.

Wiele godzin w pracy spędzonych w jednej pozycji sprzyja zmianom przeciążeniowym, a w konsekwencji zwyrodnieniom i zespołom bólowym. Dotyczy to nie tylko osób pracujących fizycznie, ale także wykonujących pracę o charakterze biurowym, dentystów czy np. zawodowych kierowców. Nierzadko bywa tak, że również sportowcy wysokiej klasy mają deficyty na poziomie mobilności i stabilności. Ogranicza to możliwości rozwoju motoryczności ukierunkowanej (siły, szybkości, mocy, itd.), a tym samym szanse na osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Jednocześnie zwiększa się ryzyko odniesienia kontuzji. Dlatego poprawa elastyczności struktur okołostawowych i kontroli nerwowo-mięśniowej jest tak istotna.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na ocenę funkcjonalną FMS i metodę treningową CrossFit. Są to nie tylko doskonałe narzędzia do identyfikacji w/w deficytów, ale uzupełnione o zajęcia Mobility & Stability są doskonałą metodą poprawiającą sprawności i stan funkcjonalny aparatu ruchu. 

Nasz dzisiejszy WOD

20.10.2017

WOD #787 (G)
#1 Accumulate Max Reps of Bar Muscle-up in 5 sets
#2 E2MOM 8 min.
20-30 Pistol
#3 EMOM 8 min.
1' 10-20 sec. Toes to Bar
2' 10-20 sec. L-Sit Hold 

Aktualności

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

AZS UMCS Lublin - przygotowania do walki o Ekstraklasę PLF w CrossFit Z16

Z dużą satysfakcją informujemy, że dołączyliśmy do sztabu szkoleniowego drużyny futsalu AZS UMCS Lublin, prowadzonej przez trenera Artur Gadzickiego. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony