W  CrossFit Z16  pojawiłam się 2 dwa miesiące po otwarciu boxa. Pierwszy trening zapamiętam chyba na zawsze.  Po pięciu minutach podskoków na skakance kombinowałam jak najszybciej stamtąd wyjść. Ale zostałam.  Przeżyłam. I... zaczęłam pojawiać się  coraz częściej.

Po  pewnym czasie ćwiczyło mi się zdecydowanie lepiej, jednak ciągle to nie było to. W moim życiu sport był zawsze obecny, dlatego czułam że powinnam móc więcej. Jednak miałam wrażenie, że  coś  mnie blokuje, trzyma ciało w miejscu. 

Zaczęły pojawić się pierwsze myśli o diecie. Trochę zwlekałam, bo wiedziałam że jak sobie coś postanowię i głośno o tym powiem to nie będzie wyjścia – trzeba będzie to zrobić. Pozostało tylko dobrze sobie postanowić ;-)
I stało się. Powiedziałam sobie, że zaryzykuję. Zaufałam Michałowi. Okazało się to najlepszą decyzją jaką podjęłam w ostatnim czasie.
Rozczarowanie po wynikach pierwszej konsultacji szybko zmieniło się w chęć pokazania sobie, że dam rade. Początkowo znajomi i rodzina myśleli, że zwariowałam. Zwłaszcza wtedy, gdy wyjmowałam kolejne pojemniki z jedzeniem. Szybko jednak musieli dać za wygraną. 
Kolejne tygodnie to kolejne zmiany. Poza tym, że ubrania stawały się za duże, pojawiły się pierwsze zmiany podczas treningu. Zaczęły wychodzić elementy z którymi długo nie mogłam sobie poradzić i zdecydowanie mniej odczuwałam zmęczenie. Mogłam robić  więcej, szybciej. I to było to co podobało mi się najbardziej :-) 

To wszystko było i jest mega fajnym doświadczeniem. Poza wymianą garderoby i większym „kopem na treningu”, zaszło wiele zmian. Zmieniłam sposób myślenia i na wiele sytuacji zaczęłam spoglądać z innej perspektywy. Na pewno to wpłynęło też na pozostałe obszary życia - teraz już wiem, że nie warto odpuszczać i rezygnować :-)

Jestem wdzięczna Z16, a przede wszystkim Michałowi za pomoc i przeprowadzenie przez ten, wtedy bardzo trudny dla mnie temat. 

Nasz dzisiejszy WOD

21.09.2019

WOD #1374 (Team WOD)
In Team of 3:
AMRAP 40 min.
1200 m Row (1+2)
30 Deadlift 160/120 kg (2+1)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Power Snatch 50/35 kg (1) + Handstand Hold (2)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
1200 m Row (1+2)
30 Overhead Squat 50/35 kg (1) + Hang on Bar (2)
15 Burpee over Bar  Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Chest to Bar / Pull-up Synchro (3)
15 Burpee over Bar Synchro (3) 

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony