"Witam, nazywam się Karol. Swoją przygodę ze sportem zacząłem w wieku 39 lat, po prawie 15 latach totalnie 'nicnierobienia', tylko siedzenia przed komputerem oraz nieustannego jedzenia. W efekcie doszedłem do wagi 100 kg przy wzroście 174 cm.

Postanowiłem wreszcie coś ze sobą zrobić. Początki były bardzo trudne. Zacząłem od marszo-truchtów 40 min dziennie. Z czasem zacząłem biegać. Jednak w związku z tym, że moje ciało nie było przyzwyczajone do wysiłku, często łapałem drobne kontuzje. Mimo to, nie poddawałem się i dalej kontynuowałem bieganie, dzięki czemu udało mi się zbić wagę o 10 kg.  Po kilku miesiącach waga się zatrzymała i nic ciekawego się nie działo. Do momentu gdy za namową kolegi postanowiłem pójść na CrossFit.

Trafiłem do CrossFit Z16, gdzie trenerem jest Michał Zajko. Pierwsze treningi pokazały, że mimo kilku miesięcy biegania, moja sprawności fizyczna pozostawiała wiele do życzenia. Potrafiłem zrobić ledwie kilka pompek, nie wspominając o nieudolnych próbach podciągania na drążku. Na szczęście trener Michał, który jest doskonałym fachowcem, potrafił dobrać ćwiczenia odpowiednio do mojej aktualnej dyspozycji, dzięki czemu po każdym treningu czułem, że praca została wykonana na 100%.

Treningi treningami, ale co z wagą? Przecież dalej miałem nadwagę. Wtedy Michał opracował dla mnie plan żywieniowy. Myślałem, że dieta to będzie jakaś katorga, że będę chodził głodny, itd. Nic bardziej mylnego. Jadłem regularnie 5-6 posiłków, w ogóle nie odczuwając głodu.

I tak dzięki treningom CrossFit oraz odpowiedniemu żywieniu udało mi się zbić wagę o kolejne 10 kg. Bilans -20 kg w niecały rok! 

Minął już ponad rok odkąd zacząłem trenować w klubie Crossfit Z16. Dziś jestem zupełnie innym człowiekiem, uśmiechniętym, szczęśliwym i jak na 40-sto latka bardzo sprawnym :-)
Wszystkim gorąco polecam CrossFit Z16, gdzie poza fachowym trenerem, jest też moc wspaniałych ludzi ogarniętych sportową pasją! Zacznij już dziś!"

Nasz dzisiejszy WOD

21.09.2019

WOD #1374 (Team WOD)
In Team of 3:
AMRAP 40 min.
1200 m Row (1+2)
30 Deadlift 160/120 kg (2+1)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Power Snatch 50/35 kg (1) + Handstand Hold (2)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
1200 m Row (1+2)
30 Overhead Squat 50/35 kg (1) + Hang on Bar (2)
15 Burpee over Bar  Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Chest to Bar / Pull-up Synchro (3)
15 Burpee over Bar Synchro (3) 

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony