Marcin trafił do nas w marcu ubiegłego roku. Od samego początku realizował program kompleksowo – treningi CrossFit w połączeniu ze strategią żywieniowo-suplementacyjną.

Regularność, konsekwencja i zaangażowanie od samego początku bardzo dobrze rokowały. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że Marcin już wcześniej był aktywny sportowo (m.in. przez kilka lat trenował system Krav Maga), dzięki czemu dobrze tolerował obciążenia treningowe, kolejne zadania i nowe elementy techniczne.

Ponadto Marcin trafiając do nas miał już bardzo fajny background siłowy (Deadlift 140 kg, Back Squat 110 kg). Jednak jeśli chodzi obszar gimnastyki i wysiłków o charakterze wytrzymałościowym to wiedzieliśmy, że czeka nas sporo pracy.

Początkowo Marcin trenował 3 razy w tygodniu, stopniowo dochodząc do 4-5 jednostek. Równolegle z treningiem realizował plan żywieniowy, opracowany pod kątem ustalonych celów, aktualnej dyspozycji i specyfiki treningu. Co 2 tygodnie, podczas konsultacji, analizowaliśmy uzyskane wyniki, planowaliśmy kolejne cele i na podstawie tego Marcin otrzymywał kolejne wytyczne.  

Wyniki:

- czas trwania: 7 miesięcy, 
- masa ciała: MINUS 20,2 kg / ze 106 kg na 85,8 kg, 
- tkanka tłuszczowa: MINUS 10,9%,  
- tłuszcz wisceralny: MINUS 7 kg / z 14 kg na 7 kg (NORMA), 
- wiek metaboliczny: MINUS 14 lat,
- masa mięśni szkieletowych: PLUS 10% (!) / z 65% na 75%
- nawodnienie organizmu: PLUS 6,1% / z poziomu odwodnienia do 55,1% (NORMA), 
- obwód talii: MINUS 24 cm, 
- obwód bioder: MINUS 14 cm, 
- obwód uda: MINUS 8 cm, 
- ciśnienie tętnicze: BYŁO 145/88 mm Hg / JEST 110/64 mm Hg (NORMA).

Jeśli chodzi o wymiar sportowy to oczywiście zmieniło się bardzo wiele, czego najlepszym dowodem są etapy jakie Marcin przeszedł pracując nad jednym z podstawowych ćwiczeń gimnastycznych - Pull-up (podciąganie).
Początkowo Marcin nie był w stanie wykonać żadnego podciągnięcia. W związku z tym, pracę nad tym elementem rozpoczęliśmy od  ćwiczenia Ring Row (podciąganie na kołach gimnastycznych). Kolejnym krokiem było podciąganie na drążku ze wspomaganiem – z wykorzystaniem gumy typu Power Band o szerokość 83 mm (największy opór). Z miesiąca na miesiąc Marcin wykonywał coraz większą liczbę powtórzeń, sukcesywnie przechodząc na gumy o coraz mniejszym oporze.
Na dzień dzisiejszy rekord Marcina to 21 podciągnięć bez wspomagania UNBROKEN!

Brawo Marcin!

#StopWishingStartDoing #DietaZ16 #CrossFitZ16

Nasz dzisiejszy WOD

21.09.2019

WOD #1374 (Team WOD)
In Team of 3:
AMRAP 40 min.
1200 m Row (1+2)
30 Deadlift 160/120 kg (2+1)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Power Snatch 50/35 kg (1) + Handstand Hold (2)
15 Burpee over Bar Synchro (3)
1200 m Row (1+2)
30 Overhead Squat 50/35 kg (1) + Hang on Bar (2)
15 Burpee over Bar  Synchro (3)
3000 m Air Bike (1+2)
30 Chest to Bar / Pull-up Synchro (3)
15 Burpee over Bar Synchro (3) 

Aktualności

Badania wydolnościowe we współpracy z 4SportLAB.

Specjalistyczne badania wydolnościowe we współpracy z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. 

Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z dokładnym pomiarem kwasu mlekowego oraz rejestracją częstości skurczów serca. Najbardziej precyzyjna metoda wyznaczenia parametrów treningowych!
W zależności od specyfiki dyscypliny będzie możliwość wykonania testów na cykloergometrze (z możliwością zainstalowania własnej ramy) lub na bieżni. 

Polecane osobom uprawiającym takie dyscypliny sportu jak: bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, gry zespołowe, sporty walki i inne. 
Badania skierowane są zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony