Fizjoterapeuta i trener personalny. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku Fizjoterapia. Obecnie pracuje jako terapeuta manualny w Centrum Medycznym Luxmed.

Sport był, jest i zawsze będzie jego pasją. Trenował 10 lat pływanie w UKP Fala Kraśnik, następnie zaczął szukać odpowiedniego sportu dla siebie, poznając kolejno Ultimate Frisbee, kolarstwo i triathlon.

Z CrossFit spotkał się w roku 2013 i od tego czasu się z nim nie rozstaje. Spodobał mu się system programowania oraz to jak różnorodne ćwiczenia są ze sobą zestawione w jednym treningu, co w połączeniu z technikami fizjoterapeutycznymi daje super efekty w postaci poprawy wszystkich zdolności motorycznych.

Doświadczenie:
09/2015 - obecnie Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o. w Lublinie: fizjoterapeuta
01/2016 - 06/2016 CrossFit Czechów: trener / fizjoterapeuta
01/2014 - 08/2015 Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax w Puławach: fizjoterapeuta

Wykształcenie:
2011 - 2013 Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Studia magisterskie, tryb stacjonarny. Kierunek Fizjoterapia
2008 - 2011 Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie. Kierunek Fizjoterapia

Kwalifikacje zawodowe:
Terapia Manualna wg Szkoły Niemieckiej:
04/2017 OW 3 - kurs kliniczny (bóle, zawroty głowy), cieśnie, nietypowe obrazy kliniczne, stawy skroniowo-żuchwowe
11/2016 UW 2 - kręgosłup (odcinek piersiowy), kończyna dolna (kolano, stopa)
04/2016 UW 1 - kręgosłup (odcinek lędźwiowy, przejście piersiowo-lędźwiowe), stawy krzyżowo-biodrowe, kończyna dolna (biodro)
12/2015 OW 2 - kręgosłup (stawy głowy, przejście szyjno-piersiowe), kończyna górna (bark, łokieć, dłoń)
03/2015 OW 1 - kręgosłup szyjny, obręcz barkowa
12/2016 Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
06/2015 Basic Personal Trainer - Kuźnia Trenerów
05/2014 PNF rozwijający
07/2013 PNF podstawowy
11/2013 Terapia manualna w podejściu holistycznym (stopa) - Fizjoterapia Polska

Nasz dzisiejszy WOD

20.10.2017

WOD #787 (G)
#1 Accumulate Max Reps of Bar Muscle-up in 5 sets
#2 E2MOM 8 min.
20-30 Pistol
#3 EMOM 8 min.
1' 10-20 sec. Toes to Bar
2' 10-20 sec. L-Sit Hold 

Aktualności

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

AZS UMCS Lublin - przygotowania do walki o Ekstraklasę PLF w CrossFit Z16

Z dużą satysfakcją informujemy, że dołączyliśmy do sztabu szkoleniowego drużyny futsalu AZS UMCS Lublin, prowadzonej przez trenera Artur Gadzickiego. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony