Suplementacja - CrossFit Z16 Lublin

W procesie treningowym sportowców, ale także osób regularnie trenujących na poziomie amatorskim, niezwykle istotne jest zapewnienie optymalnych warunków dla metabolizmu wysiłkowego i powysiłkowego. Najskuteczniejszym sposobem usprawnienia mechanizmów psychofizycznych związanych z aktywnością fizyczną jest prawidłowe połączenie planu treningowego z optymalną dietą i odnową biologiczną.

Jednak, aby jeszcze bardziej wykorzystać naturalne zdolności adaptacyjne organizmu, a tym samym poprawić zdolności wysiłkowe organizmu, warto jest rozważyć włączenie do całego procesu suplementacji.

Główne cele realizowane przez stosowanie suplementów diety to:
1. Poprawa parametrów mechanicznych czynności ruchowych poprzez zmniejszenie nieaktywnej masy ciała - tkanki tłuszczowej.
2. Poprawa zdolności wysiłkowych (mocy, siły, wytrzymałości) poprzez zwiększenie aktywnej masy ciała - tkanki mięśniowej.
3. Zwiększenie ilości substratów energetycznych (ATP, fosfokreatyna, glikogen).
4. Usprawnienie zaopatrywania pracujących mięśni w substancje energetyczne.
5. Zwiększenie możliwości buforowych.
6. W zależności od charakteru dyscypliny zwiększenie lub zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego.

Opracowanie schematu suplementacji, tak samo jak w przypadku strategii dietetycznych, wymaga ustalenia celu, wykonania pomiarów antropometrycznych oraz uwzględnienia charakteru uprawianej dyscypliny i kondycji zdrowotnej.

Nasz dzisiejszy WOD

20.10.2017

WOD #787 (G)
#1 Accumulate Max Reps of Bar Muscle-up in 5 sets
#2 E2MOM 8 min.
20-30 Pistol
#3 EMOM 8 min.
1' 10-20 sec. Toes to Bar
2' 10-20 sec. L-Sit Hold 

Aktualności

Lublin Airport Games 2017

Lublin Airport Games 2017 to pierwsza na tak dużą skalę impreza CrossFit na terenie województwa lubelskiego! 

Z16 Challenge Week - tygodniowe zmagania Z16 Athletes

Przez najbliższy tydzień, codziennie będziemy mierzyć się z jednym z testowych treningów opracowanych przez CrossFit Headquaters. 

AZS UMCS Lublin - przygotowania do walki o Ekstraklasę PLF w CrossFit Z16

Z dużą satysfakcją informujemy, że dołączyliśmy do sztabu szkoleniowego drużyny futsalu AZS UMCS Lublin, prowadzonej przez trenera Artur Gadzickiego. 

CrossFit

CrossFit - jest to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, a w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność. 

Fizjoterapia funkcjonalna

CrossFit Z16 Lublin

Diagnostyka funkcjonalna daje możliwość kompleksowej oceny struktury i funkcji narządu ruchu. Na podstawie wywiadu i zgłaszanych ewentualnych dolegliwości badanie kierunkowane jest na specjalistyczne testy funkcjonalne indywidualnie dobrane pod kątem identyfikacji przyczyny dysfunkcji. Przeprowadzenie diagnostyki narządu ruchu daje kilka możliwości: wprowadzenie modyfikacji w treningu lub czynnościach dnia codziennego, dodanie do podstawowego treningu specjalistycznych ćwiczeń korygujących, wdrożenie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą ukierunkowanej na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. 

Żywienie

CrossFit Z16 Lublin

Odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowo - suplementacyjna jest nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego.  Dieta wsparta programem suplementacyjnym pozwala istotnie  wspomagać efekty treningowe. Dzięki  odpowiedniej podaży węglowodanów, tłuszczów, białek oraz oraz witamin i składników mineralnych, wspomagane są procesy generowania energii podczas wysiłku oraz optymalizowane procesy restytucji powysiłkowej - resynteza substratów energetycznych i odbudowa uszkodzonych mięśni szkieletowych. 

Początek strony